Gastroden přivítal mnoho návštěvníků

V pátek 30. listopadu se na naší škole opět po roce konal den otevřených dveří, takzvaný GASTRODEN. Akce je určena hlavně žákům ze základních škol, kteří se rozhodují, jakou střední školu si vybrat pro další studium. Ale také jejich rodičům, absolventům a vůbec všem přátelům školy.

Pro návštěvníky byl připraven zajímavý celodenní program spojený s prohlídkou školního komplexu. A samozřejmě chybět nemohly ani ochutnávky různých dobrot a laskomin, které pro hosty vytvořili tepličtí žáci. Jedna z učeben se například přeměnila v staročeskou kuchyni. Zde studenti nabízeli hostům různé speciality, které jim velmi chutnaly. Jinde zase probíhal workshop Šikovné ruce, zaměřený na dovednostní úkoly pro návštěvníky - dobrovolníky.

Své umění po celý den na sále ve školní restauraci předváděli budoucí kuchaři a číšníci, kteří soutěžili a dokazovali tak své znalosti, schopnosti i zručnost před odbornou i laickou veřejností. Mladí barmani připravovali míchané nápoje. Nejlépe si v této disciplíně vedla Jiřina Kroupová z 3. HA. Kuchaři zase měli v popisu práce zvládnout originální a chutný salát. To se povedlo a na prvním místě stanula Marie Jana Binková z 2. H, jejíž salát odbornou porotu opravdu nadchl.

Další soutěže probíhaly v učebnách školní budovy. Týkaly se například přípravy slavnostních tabulí k různým příležitostem. Tady zabodovala dvojice Tereza Rubáčková a Barbora Kozaňáková. Jejich tabule s kouzelnickou tematikou zaujala nejvíce, a proto se umístila na první příčce. Gastroden je tedy úspěšně za námi. Už teď se těšíme na ten příští.

 Mgr. Vlasta Drobná