Akce na DM Trutnov v únoru 2019

Měsíc únor je nejkratším měsícem v roce, ale v tomto školním roce byl ještě kratší o jarní prázdniny, které naše škola měla hned první týden v měsíci.

Po skončení jarních prázdnin, které byly krásně zimní, se venku oteplilo a voda z tajícího sněhu nelákala k pobytu venku mimo domov mládeže. Žáci se proto bavili hlavně v budově, kde hráli různé společenské hry, sledovali filmy a sportovní pořady v televizi a také soutěžili v šipkovém sportu a ve stolním tenise.

Do hraní šipek a stolního tenisu se zapojili i studenti z projektu Edison, kteří několik dní s námi pobývali v domově mládeže. Jednalo se o studenty z Mongolsky, Kyrgyzstánu a Ukrajiny.

Naši žáci se s nimi brzy spřátelili. Komunikovali s nimi anglicky. Zahráli si společně různé hry. Vyměnili si ze zahraničními studenty kontakty pro sociální sítě, aby mohli být v kontaktu i po jejich odjezdu.  

Jeden den žáci věnovali úklidu okolí budovy DM, když sesbírali mnoho odpadků. Provedli  úklid venkovní terasy a dřevěného sezení.

Zajímavé bylo povídání o potravinách a přírodních produktech, jejich náhražkách a o chemii v potravinách. Na internetu jsme společně se žáky vyhledali různé články na toto téma a pak o nich diskutovali.

Pavel Fiedler, vychovatel DM